ROK  2024

23-24 marzec 2024
PRÓBY PRACY ZKwP JARACZ

DREAM OF ALASKA Amber Song (FCI) - zalicza dwa pierwsze biegi licencyjne
CRAZY FREKI Amber Song (FCI) - uzyskuje Certyfikat Użytkowości
CRAZY LUNA Amber Song (FCI) - zalicza dwa pierwsze biegi licencyjne
i przy okazji biegów jest organizowana Krajowa Wystawa Nordyckich Psów Zaprzęgowych, którą to wygrywa nasz JAZZik:)
JAZZ ZHOWERLI - w klasie użytkowej lok. 1, ocena doskonała, CWC, Best Dog i finalnie BOB - Zwycięzca Rasy i BIS lok.IV:)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Z początkiem stycznia 2024 przychodzi oczekiwany przez nas dokument. JAZZik oficjalnie otrzymuje: 

                                                 CERTYFIKAT UŻYTKOWOŚCI PSA ZAPRZĘGOWEGO, 

który uprawnia do rywalizacji w czasie wystaw w klasie użytkowej. BRAWO MISIU:)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

ROK 2023


18-19 listopad 2023r., Puchar Polski Psich Zaprzęgów w Koźlu.

Sławek z Jazzem biorą udział w klasie DBM VNB. JAZZik uzyskuje świetne wyniki na trasie 4,2 km - 15.39 w sobotę i 18.09 w niedzielę w trudnej zimowej pogodzie. Gratulacje misiu:)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

11 i 12 listopada 2023 r., w Jaraczu - Klub Nordyckich Psów Zaprzęgowych przy pomocy poznańskiego oddziału ZKwP organizuje Próby Pracy oraz dwie wystawy V grupy rangi krajowej.  W Próbach Pracy biorą udział JAZZ , który finalnie uzyskuje Certyfikat Użytkowości, Freki {CRAZY FREKI Amber Song FCI}, który kończy swoje pierwsze dwa biegi licencyjne, a w wystawach bierze udział Alaska (DREAM OF ALASKA Amber Song FCI) i kończy wspaniałymi wynikami - Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, BOS i w sobotę II - gie a w niedzielę uzyskuje I miejsce Best in Show Junior:) PIĘKNY I EMOCJONUJĄCY WEEKEND

Tym samym Alaska jeszcze nieoficjalnie kończy Młodzieżowy Championat Polski - czekamy na potwierdzenie z ZKwP i dyplom.

Ten weekend długo zostanie w pamięci. Zgromadził miłośników i pasjonatów malamutów ale i innych Ras Północy. Nam dzielnie kibicowała Tajga (DREAM OF TAJGA Amber Song FCI) siostra Alaski ze swoimi właścicielami:)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 
W marcu 2023 r., Jazz i Lunka brali udział w "Próbach Pracy", organizowanych przez ZKwP w Kożlu. Finalnie Jazz zaliczył pierwsze dwa Biegi Licencyjne do Certyfikatu Użytkowości, natomiast Lunka zaliczyła kolejne wymagane dwa wpisy i tym samym uzyskała:

                                                                 WORKING CLASS CERTIFICATE - Certyfikat Użytkowości Psów Ras Zaprzęgowych:)

Jest to Certyfikat uprawniający do wystawiania psa na wystawach organizowanych przez FCI w klasie użytkowej. Bardzo się cieszymy:)
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

                           Z A P R Z  Ę G I

Ze sportem zaprzęgowym spotkaliśmy się od razu na samym początku naszego obcowania z rasą Alaskan Malamut. W 2003 r., nabyliśmy naszą Wiki od człowieka , który już wtedy był zapaleńcem w tym temacie. Jarek Tylkowski pozostał wierny swojej pasji do dzisiaj. Jego "Traperska Osada" jest szkołą dla dzieci i młodzieży a drużyna "Wataha Północy" odnosi znamienite sukcesy. Jarek razem z psem przekazał nam pasję. Dzięki temu przez wiele lat mieliśmy możliwość pogłębiania wiedzy i próbowania jak ten sport smakuje.

09-10.11.2019 Koźle - Wyścigi Psich Zaprzęgów
Trudno się więc dziwić, że skoro wróciliśmy ponownie do malamutów to jak tylko nadarzyła się okazja a psy nasze były już gotowe, spróbowaliśmy sił w zawodach. Celem było zdobycie kwalifikacji do Certyfikatu Użytkowości naszej Lunki ale już samo uczestnictwo było spełnieniem marzeń i ogromną zabawą. Cel został osiągnięty. Adrenalinka po zawodach trzymała nas jeszcze przez wiele tygodni a satysfakcja pozostanie na zawsze.
13 /14 listopad 2021, w Poznaniu wystawiana jest Kiky a w Koźlu pod Szamotułami - Sławek z Jazzem biorą udział w Pucharze Polski Psich Zaprzęgów w konkurencji Bikejoring mężczyzn gdzie uzyskują III lokatę w kategorii psów rasowych ( 6 km - 28.36; 29.20). Ogromna radość. Jesteśmy dumni z naszego dwulatka.
Szkoda, że ZKwP nie zorganizował zapowiadanych biegów na Certyfikat Użytkowości bo Jazz uzyskałby wpisy do klasy użytkowej. Trudno, innym razem.
Puchar Polski Psich Zaprzęgów - Koźle 05-06.11.2022
Jesteśmy ponownie. Tym razem startuje Sławek z Jazzem i Radek z Lunką. Jazz uzyskuje rewelacyjne wyniki w DBM (NB): 00:14:09 i 00:14:29 i jest zaraz za podium. Lunka: 00:15:09 i 00:17:51 (zwiedzała las:) ). Kiky i Freki (synek Lunki i Jazza) biegali na trasie po za konkursem. 
To znowu był niesamowity weekend. Pełen emocji i przyjacielskich spotkań. Wszyscy jesteśmy ogromnie zadowoleni.

Mistrzostwa Polski i Biegi Licencyjne

03-04. 12.2022 Bolechówko, Owińska. Ogólnopolska impreza zaprzęgowa na terenach Jarka. Dwa biegi licencyjne Jazza ze Sławkiem w kategorii Bikejoring mężczyzn z psami rasowymi. Dystans 6km 100 m. Wyśrubowane wyniki jak na malamuta 24,31 -sobota i 26,6 niedziela.  Super weekend, miłe spotkania z przyjaciółmi.