Z A P R Z  Ę G I

Ze sportem zaprzęgowym spotkaliśmy się od razu na samym początku naszego obcowania z rasą Alaskan Malamut. W 2003 r., nabyliśmy naszą Wiki od człowieka , który już wtedy był zapaleńcem w tym temacie. Jarek Tylkowski pozostał wierny swojej pasji do dzisiaj. Jego "Traperska Osada" jest szkołą dla dzieci i młodzieży a drużyna "Wataha Północy" odnosi znamienite sukcesy. Jarek razem z psem przekazał nam pasję. Dzięki temu przez wiele lat mieliśmy możliwość pogłębiania wiedzy i próbowania jak ten sport smakuje.

09-10.11.2019 Koźle - Wyścigi Psich Zaprzęgów
Trudno się więc dziwić, że skoro wróciliśmy ponownie do malamutów to jak tylko nadarzyła się okazja a psy nasze były już gotowe, spróbowaliśmy sił w zawodach. Celem było zdobycie kwalifikacji do Certyfikatu Użytkowości naszej Lunki ale już samo uczestnictwo było spełnieniem marzeń i ogromną zabawą. Cel został osiągnięty. Adrenalinka po zawodach trzymała nas jeszcze przez wiele tygodni a satysfakcja pozostanie na zawsze.
13 /14 listopad 2021, w Poznaniu wystawiana jest Kiky a w Koźlu pod Szamotułami - Sławek z Jazzem biorą udział w Pucharze Polski Psich Zaprzęgów w konkurencji Bikejoring mężczyzn gdzie uzyskują III lokatę w kategorii psów rasowych ( 6 km - 28.36; 29.20). Ogromna radość. Jesteśmy dumni z naszego dwulatka.
Szkoda, że ZKwP nie zorganizował zapowiadanych biegów na Certyfikat Użytkowości bo Jazz uzyskałby wpisy do klasy użytkowej. Trudno, innym razem.