Z A P R Z  Ę G I

Ze sportem zaprzęgowym spotkaliśmy się od razu na samym początku naszego obcowania z rasą Alaskan Malamut. W 2003 r., nabyliśmy naszą Wiki od człowieka , który już wtedy był zapaleńcem w tym temacie. Jarek Tylkowski pozostał wierny swojej pasji do dzisiaj. Jego "Traperska Osada" jest szkołą dla dzieci i młodzieży a drużyna "Wataha Północy" odnosi znamienite sukcesy. Jarek razem z psem przekazał nam pasję. Dzięki temu przez wiele lat mieliśmy możliwość pogłębiania wiedzy i próbowania jak ten sport smakuje.

09-10.11.2019 Koźle - Wyścigi Psich Zaprzęgów
Trudno się więc dziwić, że skoro wróciliśmy ponownie do malamutów to jak tylko nadarzyła się okazja a psy nasze były już gotowe, spróbowaliśmy sił w zawodach. Celem było zdobycie kwalifikacji do Certyfikatu Użytkowości naszej Lunki ale już samo uczestnictwo było spełnieniem marzeń i ogromną zabawą. Cel został osiągnięty. Adrenalinka po zawodach trzymała nas jeszcze przez wiele tygodni a satysfakcja pozostanie na zawsze.
13 /14 listopad 2021, w Poznaniu wystawiana jest Kiky a w Koźlu pod Szamotułami - Sławek z Jazzem biorą udział w Pucharze Polski Psich Zaprzęgów w konkurencji Bikejoring mężczyzn gdzie uzyskują III lokatę w kategorii psów rasowych ( 6 km - 28.36; 29.20). Ogromna radość. Jesteśmy dumni z naszego dwulatka.
Szkoda, że ZKwP nie zorganizował zapowiadanych biegów na Certyfikat Użytkowości bo Jazz uzyskałby wpisy do klasy użytkowej. Trudno, innym razem.
Puchar Polski Psich Zaprzęgów - Koźle 05-06.11.2022
Jesteśmy ponownie. Tym razem startuje Sławek z Jazzem i Radek z Lunką. Jazz uzyskuje rewelacyjne wyniki w DBM (NB): 00:14:09 i 00:14:29 i jest zaraz za podium. Lunka: 00:15:09 i 00:17:51 (zwiedzała las:) ). Kiky i Freki (synek Lunki i Jazza) biegali na trasie po za konkursem. 
To znowu był niesamowity weekend. Pełen emocji i przyjacielskich spotkań. Wszyscy jesteśmy ogromnie zadowoleni.

Mistrzostwa Polski i Biegi Licencyjne

03-04. 12.2022 Bolechówko, Owińska. Ogólnopolska impreza zaprzęgowa na terenach Jarka. Dwa biegi licencyjne Jazza ze Sławkiem w kategorii Bikejoring mężczyzn z psami rasowymi. Dystans 6km 100 m. Wyśrubowane wyniki jak na malamuta 24,31 -sobota i 26,6 niedziela.  Super weekend, miłe spotkania z przyjaciółmi.